Hikayemiz

Aslında amacım kendimi iyileştirmekti.

Çok uzun yıllar cilt sorunlarıyla uğraştım. Ergenlikte çıkmayan sivilceler, üniversite son sınıfta tüm yüzümü bastı. Yüzümü saran sivilcelerin bazıları giderken yerlerinde kırmızı lekeler, çukurlar bıraktı. Aynaya bakmak, insanların arasına karışmak gerçekten zorlayıcıydı.

İkinci çocuğumun doğumuyla başlayan lekeler, emzirmenin bitişiyle neredeyse tüm yüzüme yayıldı. Sivilcelere lekeler de eklenmişti ve yaşım ilerliyordu.

Gittiğim pek çok doktor, cildimde iyileşme sağlasa da tedavi bitince sivilceler büyük oranda geri geliyordu, lekelerse hiç gitmiyordu.

Yüzümdeki sorunlara kalıcı çözüm bulabilmek için araştırmalara başladım. Zaman geçtikçe hangi içeriğin cildime iyi geldiğini, hangi içeriği hangisiyle kullanmam gerektiğini öğrendim. Sivilceler artık neredeyse hiç çıkmıyordu, sivilce çukurları ve kırmızı sivilce lekeleri azalıyordu, şimdi sıra lekedeydi.

Leke neden oluşur, lekelenmemek için neler yapılmalı, leke nasıl silikleşebilir gibi konular en çok kafa yorduğum konulardandı. Öğrendikçe ve öğrendiklerimi uyguladıkça, doğru içerikli ürünleri kullandıkça lekelerim azalmaya başladı, bu benim için gerçekten mucize gibiydi. Artık insanlar beni gördüğünde, “Sana ne olmuş böyle?” diye acıyan gözlerle bana bakmıyorlardı.

Pandemi, çoğumuz için zordu. Pandemi’de ekonomik krizde hiç tanımadığım iki adamın intiharıyla travmalarım yeniden tetiklenince hiçbir şey yapamaz hale geldim. Bu durum haftalar aldı neredeyse. Benim dikkatimi farklı bir yöne çekerek, beni yeniden ayağa kaldırmaya çalışan yakın bir kadın dostum, instagramda bir sayfa açmamı önerince, bana iyi gelebileceğini düşünerek instagramda kadınlarla vakit geçirebileceğim, kadınlara deneyimlerimi aktarabileceğim bir sayfa açtım.

Instagramda açtığım sayfa ummadığım kadar ilgi gördü. Orada kadınlarla kurduğum ilişki bana ummadığım kadar çok iyi geldi. Bana artık çok basit gelen karmaşık cilt bakım rutinini kadınlar için nasıl kolaylaştırabileceğimi düşünmeye başladım.

Hayat, çoğu zaman yaptığı gibi karşıma harika fırsatlar ve insanlar çıkarınca anlamına hayran olduğum Jijivisha markasını, instagramdaki sayfamdan neredeyse bir yıl sonra eşim Tamer ve dostumuz Özgür ile birlikte hayata geçirdik.